súťaž o najlepší ovocný koláč

POZVÁNKA

Milý matičiar, milá matičiarka!

Aj tento rok sa chceme dôstojne rozlúčiť s letom, a preto budeme veľmi radi, keď prídeš medzi nás v sobotu 9. septembra 2023 o 14,00 hod. na Polichno. Nájdeš nás pri matičnom dome (v prípade nepriaznivého počasia v bývalej škole),  kde Ťa budeme očakávať s otvoreným náručím. Máme pre Teba jedinečnú možnosť prezentovať Tvoje cukrárske umenie v 10. ročníku súťaže o najlepší ovocný koláč. A tak, či si ona a či on, či na svojom chrbte nosíš krížikov len pár a či už o mnoho viac, neváhaj. Doma upeč a nám hotové koláčiky prines. Nezabudni, že koláčiky musia byť ovocné. Ak nemáš čerstvé ovocie, môžeš použiť i kompót či lekvár. Aby ich bol dostatok pre porotu i na ochutnanie pre prítomných, tak ich dones podľa možností aspoň 20 – 30 kusov z každého druhu, no samozrejme, môžeš i viac. Koláčiky ohodnotí naša gurmánska porota, ktorá ich aj náležite ocení. Súťažné koláčiky dones od 13,30 hod. do 13,45 hod., aby sme stihli začať načas.

 Okrem tradičnej ochutnávky súťažných koláčikov pripravujeme i chutný guláš. Nuž teda tešíme sa na Teba i ochutnávku Tvojich koláčikov a ak práve nemáš čas či chuť piecť, alebo proste pečenie nepatrí medzi Tvoje obľúbené aktivity, vôbec nevadí. Príď medzi nás aj tak. Zober so sebou aj svoje ratolesti.  Nepochybujeme o tom, že aj oni sa radi pobavia, radi si pochutnajú na fajnotkách, zatiaľ čo sa Ty budeš baviť s priateľmi.

Ak by si mal záujem a čas, skôr ako začne táto naša rozlúčka s letom spojená so súťažou o najlepší ovocný koláč, môžeš sa tento deň v Polichne zúčastniť aj druhého podujatia – slávnostného vysvätenia kaplnky sv. Michala so začiatkom o 11,00hod pri studničke Timrava a následne, o 12,30hod, aktu položenia venca na hrob Michala Vestega na cintoríne v Polichne.            

Na príjemne strávené popoludnie s Tebou sa teší

výbor MO MS Polichno v spolupráci s obcou Polichno

a Inštitútom vzdelávania MS

Polichno © 2020 Frontier Theme